O NAS

Jesteśmy niezależnym inżynierskim biuro projektowo-wdrożeniowym i doradczym. Dostarczamy na potrzeby naszych Klientów – ukierunkowanych na dynamiczny rozwój przedsiębiorstw aktywnych w branży handlowej, produkcyjnej lub usługach logistycznych – rozwiązania koncepcyjne oraz narzędzia informatyczne usprawniające funkcjonowanie i zwiększające skuteczność logistyki.
Zapewniamy pełną realizację systemów dystrybucji (od projektu do wdrożenia) ze szczególnym uwzględnieniem magazynów, jako podstawowego ogniwa w nowoczesnych systemach zarządzania łańcuchem dostawczym.
Od początku naszej działalności ściśle koncentrujemy się na wspieraniu logistyki przedsiębiorstw, traktując ją jako kluczową dziedzinę pozwalającą uzyskać przewagę konkurencyjną. Dzięki temu jesteśmy dziś postrzegani jako renomowany projektant logistyczny oraz jeden z liderów rynku informatycznych systemów zarządzania magazynem (WMS) w Polsce. Nasze rozwiązania dopasowujemy zarówno do potrzeb dużych międzynarodowych koncernów jak i firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

 

SPECJALIZACJA

W centrum naszego zainteresowania znajduje się logistyka.
Realizujemy usługi projektowe i doradcze ściśle skoncentrowane na problematyce przepływu materiałów. Kształtujemy procesy logistyki magazynowej, aby zapewnić optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów przy zapewnieniu płynnego przepływu materiałów.
Projektujemy i wdrażamy informatyczne systemy zarządzania zapewniające zarówno wsparcie dla właściwej organizacji logistycznej przedsiębiorstwa jak też efektywne sterowanie przebiegiem procesów magazynowych oraz koordynację prac w magazynach i na produkcji.
Stale rozwijamy i doskonalimy nasze systemy, rozbudowując ich funkcjonalności oraz wdrażając nowe technologie, tak, aby w możliwie najlepszy sposób odpowiedzieć na wymagania naszych Klientów.

 

WARTOŚCI

Dysponujemy bogatym, poświadczonym opiniami naszych Klientów, doświadczeniem w zakresie projektowania logistycznego oraz wdrażania systemów WMS, a także kładziemy szczególny nacisk na wysoki poziom kompetencji logistycznych naszych projektantów i wdrożeniowców.
Pozwala nam to zapewnić wysoką jakość obsługi oraz bezpieczny i zharmonizowany przebieg procesu wdrożenia, oparty na wypracowanych w praktyce, zoptymalizowanych procedurach wdrożeniowych.
W relacjach z naszymi Klientami stawiamy na partnerstwo i długotrwałą współpracę zapewniając wsparcie nie tylko przy wdrożeniu, ale także po zakończeniu projektu świadcząc fachowe usługi serwisowe.
Elastycznie dopasowujemy nasze rozwiązania do indywidualnych wymagań i potrzeb naszych Klientów.

 

HISTORIA

Firma Logifact-Systems powstała w roku 1999. Została założona przez dr inż. Andrzeja Bobińskiego, który po kilkunastoletniej praktyce w Europie Zachodniej w instytucjach zajmującymi się realizowaniem dużych, kompleksowych projektów logistycznych, rozpoczął, obok pracy naukowej, wdrażanie w praktyce nabytego know-how na rodzimym rynku.
Od początku działalności firma Logifact-Systems nastawiona była na projektowanie i wdrażanie systemów zarządzania magazynem klasy WMS, stopniowo poszerzając zakres swojej oferty o kolejne produkty dedykowane poszczególnym ogniwom łańcucha dostaw, w szczególności w obszarze produkcji oraz spedycji.
Dzisiaj Logifact-Systems, posiadając w swoim portfolio ponad sto wdrożeń systemów zarządzania (WMS) w magazynach i zakładach produkcyjnych w Polsce i za granicą oraz kilkadziesiąt opracowań koncepcji logistycznych.
Logifact-Systems dostarczając swoje rozwiązania do coraz szerszej grupy klientów, należy do ścisłej czołówki wśród dostawców rozwiązań dla logistyki na polskim rynku.

 

CSR

Logifact-Systems aktywnie angażuje się w proces kształcenia przyszłych menedżerskich kadr logistycznych współpracując z dwiema znanymi uczelniami technicznymi
- Politechniką Warszawską oraz Politechniką Rzeszowską. Obie uczelnie, w ramach nawiązanej z naszą firmą współpracy, są wyposażone w profesjonalne laboratoria WMS, umożliwiające odzwierciedlenie rzeczywistej pracy magazynu zarządzanego przez system WMS.
Ma to na celu przybliżenie przyszłym menedżerom logistyki praktycznej strony zarządzania pracą magazynu przy zastosowaniu w pełni profesjonalnego systemu klasy WMS. Uczestniczymy przy tym w tworzeniu zrębów programowych dla zajęć ze studentami a także w procesie przygotowania kadry dydaktycznej.

Aktualności

System logifact®WMS w centrum logistycznym firmy Kontri

Firma Logifact-Systems podpisała umowę z firmą Kontri. Przedmiotem umowy było zaprojektowanie oraz wykonanie i wdrożenie komputerowego systemu zarządzania pracą magazynu logifact®WMS

opublikowano: 14-12-2018
Firma Logifact-Systems uczestniczyła w jubileuszowej, 10. edycji Kongresu Modern Warehouse

Kongres Modern Warehouse to najważniejsze wydarzenie logistyków, na którym prelegentami są zarówno rynkowi eksperci, jak i kadra zarządzająca największymi i najnowocześniejszymi obiektami magazynowymi w Polsce!

opublikowano: 16-11-2018
Rozwiązania logistyczne w magazynie firmy Merkury S.A.

Logifact-Systems podpisał umowę z firmą Merkury S.A., która obejmowała opracowanie koncepcji logistycznej Magazynu Dystrybucyjnego zlokalizowanego w Białymstoku.

opublikowano: 07-11-2018
System logifact®WMS w Centrum Logistycznym firmy EUROTERM

W celu usprawnienia pracy nowego Centrum Logistycznego firmy EUROTERM zlokalizowanego w Przemyślu, firma Logifact-Systems dostarczyła i wdrożyła profesjonalny system klasy WMS.

opublikowano: 05-11-2018
Koncepcja logistyczna dla magazynu firmy ARTIM Sp. z o.o. właściciela marki ATAKTO.PL

Firma Logifact-Systems podpisała umowę z firmą ARTIM Sp. z o.o., która objęła opracowanie koncepcji logistycznej nowego Magazynu - Centrum Dystrybucyjnego zlokalizowanego w Opolu.

opublikowano: 24-10-2018
Logifact-Systems na Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Logistyki – TAROPAK 2018

Taropak to największe w naszej części Europy targi branży opakowaniowej i logistycznej. Nasza firma po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce, jak co roku, w Poznaniu w dniach 1-4 października 2018 r.

opublikowano: 09-10-2018
Prezes firmy Logifact-Systems wśród laureatów nagród Politechniki Warszawskiej

Nagroda zespołowa stopnia III za osiągnięcia naukowe w latach 2016 - 2017 została przyznana dr. inż. Andrzejowi Bobińskiemu, prezesowi firmy Logifact-Systems, za udział w pracach zespołu Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

opublikowano: 04-10-2018