AKTUALNOŚCI

Wdrożenie systemu WMS w magazynie dystrybucyjnym kosmetyków firmy H2A SC

Wdrożenie systemu WMS w magazynie dystrybucyjnym kosmetyków firmy H2A SC

Aby usprawnić pracę swojego magazynu dystrybucyjnego kosmetyków i zapewnić jego jak najwyższą wydajność, firma H2A podjęła decyzję o wdrożeniu profesjonalnego systemu WMS. Wybrany został system WMS z oferty firmy Logifact-Systems.

Firma H2A to wywodząca się z Lublina drogeria internetowa, działająca pod nazwą eZebra. Jest cenioną i lubianą drogerią, posiadającą w swojej ofercie wiele luksusowych i popularnych kosmetyków z całego świata. Klienci zrobią tutaj, korzystając z serwisu internetowego, zakupy w zakresie kosmetyków do pielęgnacji ciała, paznokci i makijażu a także środków czystości.

Spółka dokłada starań, aby szeroki dostępny asortyment stale powiększany był o pojawiające się na rynku kosmetycznym nowości, a proponowane ceny były niższe niż te w tradycyjnych drogeriach. Można tutaj znaleźć wiele produktów popularnych w USA i Wielkiej Brytanii, także rekomendowanych przez uznane blogerki i youtuberki. Sprzedaż prowadzona jest w trybie online, a szybka dostawa i rozpiętość asortymentu jest doceniana przez wielu klientów.

Umowa zawarta pomiędzy H2A a Logifact-Systems obejmowała w pierwszym kroku opracowanie koncepcji systemu zarządzania magazynem, oraz, w następnym, dostawę i wdrożenie w magazynie informatycznego systemu WMS.

Wdrożenie systemu logifact® WMS pozwoliło w niedługim czasie uzyskać szereg korzyści. Pozwoliło przede wszystkim na usprawnienie i skoordynowanie procesów, jakie zachodzą podczas pracy magazynu. System WMS obejmuje swoją obsługą ogół procesów magazynowych – od przyjęcia towaru do magazynu aż po załadunek na zewnętrzne środki transportu i wysyłkę. Pośród wprowadzonych ulepszeń istotne znaczenie dla magazynu ma możliwość bezbłędnego lokalizowania towaru wraz z identyfikacją przy pomocy oznakowania w kodzie kreskowym. I co niemniej ważne – w niedługim okresie stabilizacji po zakończeniu wdrożenia systemu logifact® WMS magazyn drogerii odnotował wzrost wydajności pracy aż o 70%.

opublikowano: 2019-01-18