O firmie

O NAS

Jesteśmy niezależnym inżynierskim biurem projektowo-wdrożeniowym i doradczym. Dostarczamy na potrzeby naszych Klientów – ukierunkowanych na dynamiczny rozwój przedsiębiorstw aktywnych w branży handlowej, produkcyjnej lub usługach logistycznych – rozwiązania koncepcyjne oraz narzędzia informatyczne usprawniające funkcjonowanie i zwiększające skuteczność logistyki.

Od początku naszej działalności ściśle koncentrujemy się na wspieraniu logistyki przedsiębiorstw, traktując ją jako kluczową dziedzinę pozwalającą uzyskać przewagę konkurencyjną. Dzięki temu jesteśmy dziś postrzegani jako renomowany projektant logistyczny oraz jeden z liderów rynku WMS w Polsce. Nasze rozwiązania dopasowujemy zarówno do potrzeb dużych międzynarodowych koncernów jak i firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Zapewniamy pełną realizację systemów dystrybucji (od projektu do wdrożenia) ze szczególnym uwzględnieniem magazynów, jako podstawowego ogniwa w nowoczesnych systemach zarządzania łańcuchem dostawczym.

SPECJALIZACJA

W centrum naszego zainteresowania znajduje się logistyka.

Realizujemy usługi projektowe i doradcze ściśle skoncentrowane na problematyce przepływu materiałów. Kształtujemy procesy logistyki magazynowej, aby zapewnić optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów przy zapewnieniu płynnego przepływu materiałów.

Projektujemy i wdrażamy informatyczne systemy zarządzania zapewniające zarówno wsparcie dla właściwej organizacji logistycznej przedsiębiorstwa jak też efektywne sterowanie przebiegiem procesów magazynowych oraz koordynację prac w magazynach i na produkcji.

Stale rozwijamy i doskonalimy nasze systemy, rozbudowując ich funkcjonalności oraz wdrażając nowe technologie, tak, aby w możliwie najlepszy sposób odpowiedzieć na wymagania naszych Klientów.

WARTOŚCI

Dysponujemy bogatym, poświadczonym opiniami naszych Klientów, doświadczeniem w zakresie projektowania logistycznego oraz wdrażania systemów WMS, a także kładziemy szczególny nacisk na wysoki poziom kompetencji logistycznych naszych projektantów i wdrożeniowców.

Pozwala nam to zapewnić wysoką jakość obsługi oraz bezpieczny i zharmonizowany przebieg procesu wdrożenia, oparty na wypracowanych w praktyce, zoptymalizowanych procedurach wdrożeniowych.

W relacjach z naszymi Klientami stawiamy na partnerstwo i długotrwałą współpracę zapewniając wsparcie nie tylko przy wdrożeniu, ale także po zakończeniu projektu świadcząc fachowe usługi serwisowe.

Elastycznie dopasowujemy nasze rozwiązania do indywidualnych wymagań i potrzeb naszych Klientów.

HISTORIA

Firma Logifact-Systems powstała w roku 1999. Została założona przez dr inż. Andrzeja Bobińskiego, który po kilkunastoletniej praktyce w Europie Zachodniej w instytucjach zajmującymi się realizowaniem dużych, kompleksowych projektów logistycznych, rozpoczął, obok pracy naukowej, wdrażanie w praktyce nabytego know-how na rodzimym rynku.

Od początku działalności firma Logifact-Systems nastawiona była na projektowanie i wdrażanie systemów zarządzania magazynem klasy WMS, stopniowo poszerzając zakres swojej oferty o kolejne produkty dedykowane poszczególnym ogniwom łańcucha dostaw, w szczególności w obszarze produkcji oraz spedycji.

Dzisiaj Logifact-Systems, posiadając w swoim portfolio ponad sto wdrożeń systemów zarządzania (WMS) w magazynach i zakładach produkcyjnych w Polsce i za granicą oraz kilkadziesiąt opracowań koncepcji logistycznych.

Logifact-Systems dostarczając swoje rozwiązania do coraz szerszej grupy klientów, należy do ścisłej czołówki wśród dostawców rozwiązań dla logistyki, zwłaszcza systemów WMS, na polskim rynku.

CSR

Logifact-Systems aktywnie angażuje się w proces kształcenia przyszłych menedżer- skich kadr logistycznych współpracując z dwiema znanymi uczelniami technicznymi – Politechniką Warszawską oraz Politechniką Rzeszowską. Obie uczelnie, w ramach nawiązanej z naszą firmą współpracy, są wyposażone w profesjonalne laboratoria WMS, umożliwiające odzwierciedlenie rzeczywistej pracy magazynu zarządzanego przez system WMS.

Ma to na celu przybliżenie przyszłym menedżerom logistyki praktycznej strony zarządzania pracą magazynu przy zastosowaniu w pełni profesjonalnego systemu klasy WMS. Uczestniczymy przy tym w tworzeniu zrębów programowych dla zajęć ze studentami a także w procesie przygotowania kadry dydaktycznej.

Aktualności

System do magazynu odzieży specjalistycznej – wdrożenie WMS w firmie Krystian

Firma PW Krystian wybrała system zarządzania magazynem na potrzeby swojego nowego magazynu dystrybucyjnego zlokalizowanego w Przysusze. Dostawcą rozwiązania jest Logifact-Systems.

System do magazynu odzieży specjalistycznej – wdrożenie WMS w firmie Krystian
opublikowano: 2019-10-11

Magazyn pod kontrolą systemu WMS

Logifact-Systems zawarła umowę z firmą Meble Wójcik. Przedmiotem współpracy było wdrożenie systemu logifact® WMS w zlokalizowanym w Elblągu centrum dystrybucyjnym uznanego producenta mebli.

Magazyn pod kontrolą systemu WMS
opublikowano: 2019-08-19

Audyt magazynowy w zakładzie Wielton

Logifact-Systems nawiązała współpracę z firmą Wielton. Podpisana umowa dotyczyła przeprowadzenia weryfikacji aktualnego rozmieszczenia i funkcji obiektów magazynowych w zakładzie produkcyjnym w Wieluniu.

Audyt magazynowy w zakładzie Wielton
opublikowano: 2019-07-30

Logifact-Systems otwiera nową filię

Logifact-Systems otwiera nowe biuro w Wieluniu.

Logifact-Systems otwiera nową filię
opublikowano: 2019-07-15

WMS w magazynie części zamiennych

Sterowanie pracą magazynu dystrybucyjnego części zamiennych należącego do firmy SaMASZ wspiera system WMS. Zadanie dostarczenia i wdrożenia systemu powierzone zostało naszej firmie.

WMS w magazynie części zamiennych
opublikowano: 2019-07-03

WMS dla magazynu mebli

logifact® WMS obejmie obsługą procesy magazynowe polskiego producenta mebli tapicerowanych – firmy SITS Industry. Dobiega końca realizacja wdrożenia.

WMS dla magazynu mebli
opublikowano: 2019-06-19

System WMS w magazynie logistycznym

Firma Logifact-Systems nawiązała współpracę z HUB logistics. Przedmiotem umowy było zaprojektowanie, przygotowanie i wdrożenie systemu klasy WMS w nowoczesnym obiekcie magazynowym w Pęcicach pod Warszawą.

System WMS w magazynie logistycznym
opublikowano: 2019-06-06