Apator Powogaz, kolejne wdrożenie naszego systemu!

19.01.2024
Magdalena Bryszewska

 

 

 

 

Apator to międzynarodowa grupa kapitałowa producentów urządzeń i systemów pomiarowych. Firma dostarcza rozwiązania wspierające pracę sieci elektroenergetycznych, wodnych i gazowych, wdrażając na rynek zaawansowane technologicznie produkty i usługi w zakresie pomiaru energii elektrycznej, wody, ciepła i gazu. W tym rozwiązania klasy smart oraz systemy do zarządzania sieciami dystrybucji mediów energetycznych.

 

WMS firmy Logifact został zaprojektowany i wdrożony w nowej siedzibie firmy Apator Powogaz w Jaryszkach, w której 7776m2 to powierzchnia produkcyjna i 2040 m2 powierzchnia magazynowa. Apator Powogaz zajmuje się produkcją wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania.

 

Magazyn firmy jest w zdecydowanej większości zautomatyzowany. Prócz automatycznego magazynu paletowego z lokacjami Double-Deep, z którego w celu kompletacji towar dojeżdża do człowieka firma dysponuje dwoma regałami windowymi – w tym jednym największym w Europie. Jednym z wyzwań podczas tego wdrożeniu była nie tylko integracja z ERP, lecz również z dostawcą automatycznego magazynu paletowego jak i dostawcą regałów windowych. 

Kolejny ciekawy element w tym projekcie to liczba cech produktów firmy Apator. Produkty te są  nacechowane wieloma istotnymi informacjami, którymi w pełni zarządza system WMS są to m.in. data przyjęcia, data produkcji, partia dostawcy, partia wewnętrzna, nr projektu, nr seryjny urządzenia, nr seryjny nakładki wodomierza i itd. 

WMS w tym projekcie odpowiada nie tylko za obsługę wyrobów gotowych i ich wysyłkę do klientów,  ale również za kompleksowe zaopatrzenie produkcji, przesunięcia produktów między gniazdami produkcyjnymi, zwrot niewykorzystanych komponentów, przyjęcie i rejestrację wyprodukowanych wyrobów, kontrolę jakości oraz finalnie przyjęcie wyprodukowanego wyrobu gotowego do magazynu.


W związku ze swoją specyfiką i wymaganiami klientów, firma Apator stawiała przed nami wiele wyzwań, którym na bieżąco stawialiśmy czoła podczas trwania całego projektu, jak i po jego zakończeniu.