Efektywność logistyczna na nowym poziomie w firmie ACP Global Forwarding.

31.08.2023
Magdalena Bryszewska

 

 

 

 

W dynamicznym świecie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, postęp technologiczny odgrywa kluczową rolę w poprawianiu efektywności i zapewnianiu płynności operacji. Firma ACP Global Forwarding dostrzegła potrzebę optymalizacji procesów magazynowych i postanowiła zmierzyć się z tym wyzwaniem poprzez wdrożenie zaawansowanego systemu klasy logifact® WMS.

 

 

ACP Global Forwarding to firma spedycyjna, która zajmuje się kompleksową obsługą Klientów w zakresie zarówno transportu drogowego jak i usług celnych. Decyzja o wdrożeniu systemu WMS w ACP Global Forwarding wynikała z dwóch kluczowych potrzeb. Po pierwsze, firma potrzebowała solidnego narzędzia do efektywnego zarządzania asortymentem w magazynie. Ręczne metody śledzenia towarów okazały się czasochłonne, podatne na błędy i po prostu niewystarczające dla rosnącej skali działalności. Ponadto firma dążyła do precyzyjnego naliczania operacji cennikowych, co zapewniłoby przejrzystość i dokładność w transakcjach finansowych.

 

Po ustalenia potrzeb Klienta, wdrożyliśmy system logifact® WMS, który w konsekwencji przyniósł korzyści firmie w postaci:

  • możliwości efektywnego zarządzania zapasami: System logifact® WMS dostarczył ACP Global Forwarding zautomatyzowany i czasowy wgląd w stan zapasów magazynowych online. To nie tylko prowadzi do bezproblemowego procesu zamawiania dla istniejących klientów, ale także przyciąga nowych klientów ze względu na wygodę i dostępność platformy
  • możliwości precyzyjnego naliczania operacji cennikowych: Zintegrowany moduł cennikowy eliminował niedosyt związany z obliczeniami cen. ACP Global Forwarding mogła teraz pewnie oferować klientom przejrzyste ceny za wszelkie operacje związane z przyjęciem, magazynowaniem oraz wydawaniem towaru, budując zaufanie i wzmacniając relacje z klientami.

 

 

Podsumowując, proces wdrożenia systemu logifact® WMS w ACP Global Forwarding jest doskonałym przykładem mocy technologii w optymalizacji procesów logistycznych. Poprzez rozwiązanie wyzwań związanych z ewidencją towarów i operacjami cennikowymi, firma poprawiła nie tylko swoje wewnętrzne operacje, ale także podniosła satysfakcję klientów oraz wzmocniła swoją konkurencyjność w dynamicznym środowisku logistycznym. To udane wdrożenie stanowi dowód na znaczenie na to jk istotne jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w dynamicznie rozwijającej się branży.