Kolej na branżę odzieżową – WMS w Lancerto!!

29.12.2023
Magdalena Bryszewska

 

 

 

 

Lancerto, znana i ceniona polska marka mody męskiej i damskiej, już po wdrożeniu systemu WMS w magazynie w Łańcucie. Nadrzędnymi celami, który były stawiane przed systemem to automatyzacja i usprawnienie procesów w magazynie, zwiększenie efektywności zarządzania nimi oraz minimalizacja błędów, które powstają w procesie wysyłki.

 

 

Lancerto to marka, która oferuje szeroką gamę ubrań męskich i damskich. Od eleganckich garniturów po wygodne bluzy i spodnie jeansowe.  Firma stawia na precyzję wykonania i dbałość o detale, tworząc kompleksową ofertę dla klientów w różnym wieku i o zróżnicowanym stylu.

 

 

Przejdźmy teraz do wyzwań, jakie były stawiane przed systemem WMS? Kluczowym celem było uporządkowanie i zwiększenie efektywności procesów magazynowych oraz redukcja błędów w procesie wysyłki, co miało przyczynić się do zmniejszenia ilości reklamacji i zwrotów od klientów.

 

 

Po konsultacjach i analizie procesów, powstała szczegółowa specyfikacja, opisująca procesy oraz zakres prac i cele projektu. Po 6 miesiącach od utworzenia specyfikacji, system został z sukcesem wdrożony w magazynie. Korzyści, jakie firma osiągnęła dzięki WMS-owi, są znaczące. Wzrost wydajności, redukcja pomyłek oraz  błędów w trakcie wysyłek, co bezpośrednio przełożyło się na zadowolenie klienta oraz ograniczenie ilości reklamacji i zwrotów. Ponadto, wprowadzenie porządku w magazynie przyczyniło się do bardziej efektywnego zarządzania zapasami.

 

 

Warto również wspomnieć o unikalnych rozwiązaniach projektu. Jednym z nich jest agregacja zleceń oparta na grupach towarowych. Dzięki temu, jedno zlecenie jest zbierane w jednym sektorze magazynu, co ułatwia proces kontroli wyjściowej towaru, pakowania do opakowań wysyłkowych oraz drukowania etykiety kurierskiej. Projekt uwzględnił specyfikę branży odzieżowej, szczególnie obszar produktów wiszących na antresoli. Kompletacja odbywa się w sekcjach, gdzie towar wiszący jest zbierany osobno od towaru składowanego na półkach lub w kartonach na paletach.

 

 

Wdrożenie systemu WMS przez Logifact-Systems przyniosło Lancerto wymierne korzyści, umożliwiając bardziej efektywne i precyzyjne zarządzanie magazynem, co wpłynęło pozytywnie na cały łańcuch dostaw oraz satysfakcję klientów marki.