Optymalizacja procesów w kosmetycznym gigancie: Wdrożenie WMS u Dr. Eris!

30.10.2023
Magdalena Bryszewska

 

 

 

 

Dr. Irena Eris to znana na całym świecie marka kosmetyków i dermokosmetyków, której historia sięga wielu lat. Wciąż rozwijająca się firma, rozszerzająca swoją działalność na ponad 70 krajów,  dokonała kolejnego kroku by poprawić efektywność swojej działalności  poprzez między innymi optymalizacje procesów w swoich magazynach.

 

 

Nasza współpraca z dr. Eris zaczęła się już wiele lat temu, dlatego kiedy Klient ze względu na dynamicznie zmieniające się otoczenie konkurencyjne zdecydował o wdrożenie nowego systemu WMS, Logifact-Systems wydawał się naturalnym wyborem. Długotrwałe partnerstwo oparte na zaufaniu i wynikach, ale też na znajomości przez nas potrzeb Klienta zadecydowało o dalszej współpracy.

 

 

Klient kierował się kilkoma potrzebami przy definiowaniu kamieni milowych dla dostawcy. Przede wszystkim nowa wersja systemu miała integrować system z terminalami z systemem Android,  eliminować błędy przy kompletacji, wprowadzić udoskonalone rozwiązania, które w konsekwencji miały jeszcze bardziej zoptymalizować procesy magazynowe. Dlatego wdrożylismy u Klienta najnowszą wersja systemu, która odpowiadała na wszytkie potrzeby Klienta. System logifact® WMS został wdrożony w 4 magazynach, w magazynie – wyrobów gotowych, surowców i opakowań, materiałów reklamowych oraz towarów eksportowych.

 

 

W wyniku wdrożenia systemu zostało automatyzowanych większość procesów magazynowych. Jedna z ważnych optymalizacji dotyczyła kontroli jakości. W branży kosmetycznej żaden surowiec nie może zostać wykorzystany do produkcji bez przejścia stosownych badań, logifact®WMS wspiera zarządzanie takimi procesami, poprzez wyznaczanie próbek do pobrania oraz odpowiednio blokując bądź zdejmując blokady z tych indeksów. Kolejny ważny element wdrożonego systemu, to odpowiedź na stawiane przez wielu klientów wymaganie, dotyczące minimalnej daty ważności produktów, które mogą zostać wydane z magazynu w ramach zleceń tych właśnie klientów. System WMS umożliwił skuteczne zarządzanie towarami w takich przypadkach. Dzięki nowemu systemowi, firma może również generować etykiety w standardzie GS1 w wielu różnych szablonach, charakterystycznych dla klientów biznesowych z którymi współpracuje Klient.

 

 

Wdrożenie systemu logifact® WMS w firmie Dr. Eris przyniosło szereg korzyści, usprawnienie procesów magazynowych oraz automatyzację wielu operacji. To przykład kolejnej udanej współpracy i inwestycji w przyszłość, która otwiera nowe perspektywy dla firmy na dynamicznie rozwijającym się rynku kosmetycznym.