Transformacja magazynu celnego AS Logistics dzięki wdrożeniu systemu logifact® WMS

25.07.2023
Magdalena Bryszewska

 

 

 

 

Wdrożenie systemu WMS w magazynie celnym stanowiło kolejny etap rozwoju firmy, który przyniósł jej wymierne korzyści w postaci zwiększenia wydajności w magazynie oraz skrócenia czasu kompletacji.

 

 

Nasz Klient, grupa ASL  powstała w 2008 roku z inicjatywy kilku kolegów z pracy, początkowo zajmowała się spedycją lotniczą, morską i usługami celnymi. Z czasem wizja firmy rozszerzyła się, obejmując również spedycję drogową oraz magazynowanie. Dzisiaj po 15 latach działalności, ASL stała się wiodącym graczem na rynku TSL. Aktualnie zatrudnia 70 pracowników w kluczowych lokalizacjach w Polsce, generując przychody w wysokości blisko 70 mln złotych rocznie.

 

 

Wdrożenie systemu logifact® WMS w AS Logistics objęło jedną z kluczowych lokalizacji magazynowych, która mieści się w Nadarzynie. Cechy szczególne tego wdrożenia obejmowały obsługę dużej ilości naliczanych operacji cennikowych oraz dostęp do intuicyjnego panelu www, tak aby Klient mógł łatwo monitorować i zarządzać danymi magazynowymi, uzyskując pełną kontrolę nad swoimi operacjami. Na etapie specyfikacji systemu niezbędne było duże zaangażowanie po stronie Klienta.

 

 

Przy zarówno dużym zaangażowaniu klienta jak i zespołu Logifactu udało się sprawnie zaimplementować system logifact® WMS, który jak podkreśla Paulina Rejtner, Menedżer ds. zarządzania systemem WMS: „nie było łatwym zadaniem a Logifact jako jedyna firma na rynku systemów WMS była w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze potrzeby w obszarze obsługi procesów magazynowych. System logifact® WMS w znaczący sposób usprawnił nasze operacje i uważam, że jest niezbędny w każdym magazynie, który pragnie osiągnąć efektywność. Dzięki współpracy z Logifact, możemy się skupić na rozwijaniu współpracy z naszymi Klientami, bez konieczności martwienia się o kwestie technologiczne i procesowe”.