Audyt magazynowy w zakładzie Wielton

30.07.2019
Agnieszka Chojak

Logifact-Systems nawiązała współpracę z firmą Wielton. Podpisana umowa dotyczyła przeprowadzenia weryfikacji aktualnego rozmieszczenia i funkcji obiektów magazynowych w zakładzie produkcyjnym w Wieluniu.

Nasza firma nawiązała współpracę z firmą Wielton. Zawarta umowa objęła przeprowadzenie audytu w zakresie rozmieszczenia i funkcji obiektów magazynowych w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Wieluniu.

Specjaliści ds. logistyki zbadali i poddali ocenie elementy określające wielkość i charakterystykę zapasu w poszczególnych magazynach. Przeanalizowano pełnione funkcje oraz realizowane procesy logistyczne. Oceniono możliwości rozbudowy powierzchni hal lub zbudowanie nowych obiektów magazynowych w istniejących już zakładach produkcyjnych z możliwością powiązania tych  obiektów siatką dróg wewnątrzzakładowych.

W oparciu o wnioski z przeprowadzonego audytu wytyczone zostały nowe funkcje dla badanych obiektów magazynowych. Audyt magazynowy został zrealizowany z powodzeniem, przy ścisłej współpracy i zaangażowaniu obu firm.

 

Wielton SA to polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Wieluniu, należące do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Spółka została założona w 1996 roku i znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie.

 

Oferta przedsiębiorstwa obejmuje obecnie 12 grup produktów dostępnych w ponad 800 konfiguracjach, w tym  ponad 75 000 naczep i przyczep z logotypem Wielton. Oferta produktów jest stale wzbogacana o nowe modele dostosowane do wciąż zmieniających się wymogów klientów. Nieustannie wprowadzane są kolejne udogodnienia techniczne i dobierane wysokiej klasy podzespoły.

 

Posiadając rozbudowaną sieć sprzedaży i posługując się nowoczesnymi narzędziami, firma dostarcza swoje produkty w 35 krajach Europy, Azji i Afryki. Głównymi odbiorcami są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze.

 

Grupa Wielton posiada dwa centra produkcyjne w Polsce oraz we Francji oraz dwie montownie mieszczące się we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton założyła spółkę zależną na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Abidżanie, gdzie jako pierwszy europejski producent pragnie uruchomić montownię naczep drogowych.

 

Przedsiębiorstwo aktywnie współpracuje również z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą oraz lokalnymi szkołami zawodowymi.