nowoczesny program magazynowy WMS

Firma Meble Wójcik przyśpiesza wdrożenie najnowszej wersji systemu logifact® WMS w magazynach

27.07.2021
Agnieszka Chojak

 

Logifact Systems zawarł umowę z firmą Meble Wójcik, która dotyczyła przeniesienia wdrożonego w Magazynie Centralnym, systemu logifact® WMS w najnowszej wersji, do trzech pozostałych swoich magazynów, obsługiwanych wcześniej przez starszą wersję systemu WMS.

W pozostałych lokalizacjach magazynowych system WMS uruchomiono na zasadach roll-out’u, co znacznie zmniejszyło koszty wdrożenia oprogramowania oraz czas trwania wdrożenia, przekładając się na przyśpieszenie szybkiego zwrotu z inwestycji.

 

Dzięki zastosowanej metodyce wdrożeniowej, polegającej na roll-oucie wzorcowego systemu (CORA) uruchomionego w pierwszej kolejności w Magazynie Centralnym Mebli Wójcik, udało się skrócić czas wdrożenia dla kolejnych lokalizacji do zaledwie kilku tygodni.

 

Warto podkreślić, iż prawidłowe zaprojektowanie CORE’a oraz sprawne wdrożenie typu roll-out do kolejnych kilku magazynów, należy do jednych z trudniejszych projektów informatycznych wśród projektów wdrożeniowych. Jedynie nieliczni dostawcy usług wdrożeniowych posiadają takie kompetencje i doświadczenie.

 

Meble Wójcik to polska marka istniejąca na rynku meblarskim od ponad 30 lat, ciesząca się szerokim uznaniem w kraju jak i za granicą. W jej skład wchodzą 3 nowoczesne fabryki zlokalizowane w Elblągu, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Powierzchnia produkcyjno magazynowa liczy obecnie 77 tys. m2 a w jej skład wchodzi nowoczesny park maszynowy renomowanych producentów oraz magazyn wysokiego składowania. Każdego miesiąca do produkcji zużywanych jest ponad 11 tys. m3 płyty, a z linii produkcyjnych tygodniowo zjeżdża ponad 50 tys. sztuk mebli.
Firma charakteryzuje się wysokim poziomem jakości produkcji oraz obsługi logistycznej. Marka Meble Wójcik została wielokrotnie wyróżniona w konkursach wizerunkowych czy prestiżowych rankingach, a meble z kolekcji marki otrzymały wiele nagród branżowych.

 

 

Logifact-Systems już od kilku lat dostarcza profesjonalne systemy klasy WMS do zarządzania magazynami Mebli Wójcik, które są odpowiednio zaprojektowane oraz dostosowane do obsługi specyficznych procesów logistycznych dla branży meblarskiej.

 

Tym razem, po raz kolejny, Logifact-Systems przeprowadził udane wdrożenie najnowszej wersji systemu logifact® WMS do Magazynu Centralnego, a w kolejnych krokach, sprawny roll-out systemu do kolejnych magazynów zakładu produkcyjnego.

 

System WMS został ściśle dopasowany do specyfiki magazynów, dzięki czemu wdrożenie po raz kolejny osiągnęło wyznaczone cele i założenia, czyli usprawniło i skoordynowało ogół procesów magazynowych, którymi miał zarządzać system. Decyzję o szybkim roll-oucie systemu, podjęło kierownictwo Mebli Wójcik, zaraz po zwinnym i efektywnym produkcyjnym uruchomieniu WMS-a w Magazynie Centralnym.