Jak firma SITS zwiększyła wydajność magazynową dzięki wdrożeniu logifact® WMS?

28.03.2023
Magdalena Bryszewska

 

 

SITS Industry to polski producent mebli tapicerowanych, który od lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją swoich wyrobów na rynku krajowym i zagranicznym. Firma projektuje i produkuje meble tapicerowane w połączeniu ze szwedzkim stylem i wzornictwem, wytwarzając prawie 1 000 000 sof i foteli rocznie.  

 

Wdrożony system WMS (Warehouse Management System) w magazynie materiałów w Brodnicy przyniósł wiele istotnych zmian w obrębie zarządzania procesami zachodzącymi w magazynie.

 

Kompletacja w sekcjach to jeden z najważniejszych elementów wdrożonego systemu WMS. Polega ona na przekazywaniu nośnika kompletacyjnego do kolejnego rejonu magazynu, w którym pracownik danego rejonu kontynuuje kompletację.  W konsekwencji jeden pracownik nie musi przemieszczać się między sekcjami magazynowymi w trakcie kompletacji, tylko po wykonaniu swojej części kompletacji przekazuje nośnik do kolejnej sekcji gdzie kompletację kontynuuje kolejny pracownik danej sekcji.

 

Kolejną ważną funkcjonalnością wdrożonego WMS jest zasilanie strefy kontroli jakości. System nadrzędny generuje zadanie kontroli jakości i przesyła je do systemu WMS. WMS następnie generuje zadanie dostarczenia do strefy kontroli jakości wskazanego towaru. Dzięki temu pracownicy strefy kontroli jakości nie muszą szukać produktów w magazynie, co znacznie skraca czas potrzebny na wykonanie zadania.

 

Strefa reklamacji to kolejna ważna funkcjonalność systemu WMS. Jest to miejsce, gdzie trafiają towary zwrócone przez produkcję oraz kontrolę jakości. Są tam składowane do momentu wyjaśnienia reklamacji. Po wyjaśnieniu system generuje zadanie wprowadzenia towaru z tej strefy do odpowiednich miejsc składowania. Ta funkcjonalność sprawia, że proces zarządzania reklamacjami jest maksymalnie zoptymalizowany.

 

Podsumowując było to pierwsze pełne wdrożenie najnowszego systemu logifact WMS, które w rezultacie przyniosło wiele korzyści dla firmy. Optymalizacja w zarządzaniu materiałami w magazynie umożliwiła zarządzanie towarem w sposób bardziej efektywny i precyzyjny, tym samym zwiększając wydajność magazynu i obniżenie jego kosztów.