Kontynuacja współpracy w zakresie kolejnych wdrożeń systemu logifact® WMS w magazynie firmy Samasz.

25.04.2023
Magdalena Bryszewska

 

 

Firma Samasz to producent wysokiej klasy maszyn zielonkowych, takich jak kosiarki dyskowe, bębnowe, przetrząsacze, zgrabiarki i wozy paszowe. Jest liderem w swojej branży dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom w procesach produkcyjnych.

 

Dalszy ciąg współpracy z firmą Samasz w zakresie kolejnych wdrożeń systemu logifact® WMS stanowi kolejny krok w doskonaleniu procesów magazynowych i efektywnego zarządzania elementami produkcyjnymi. Samasz, jako lider w produkcji maszyn zielonkowych, zdaje sobie sprawę z konieczności stosowania innowacyjnych rozwiązań, zarówno w samych procesach produkcyjnych, jak i w zarządzaniu magazynem.

 

W magazynie przy produkcyjnym Samasz, są przechowywane elementy produkcyjne takie jak rury, pręty czy arkusze blachy, z czym wiążą się  specyficzne wymagania, zarówno w kontekście procesów magazynowych, jak i samej ich ewidencji (m.in. przeliczanie kg na metry czy sztuki).

 

W przypadku arkuszy blach, mamy do czynienia z pełną automatyzacją procesów magazynowych oraz produkcyjnych. Arkusze blach są wprowadzane do magazynu automatycznego za pomocą układnicy, a następnie bez udziału człowieka przekazywane do wycinarek laserowych. Po wycince elementów produkcyjnych, są one automatycznie transportowane do kolejnego etapu produkcji.

 

Jednym z głównych zadań systemu logifact® WMS była zaawansowana integracja z systemem zarządzania magazynem automatycznym oraz systemem ERP. Ponadto, logifact® WMS zarządza transportem towarów do półautomatycznych oraz manualnych stanowisk produkcyjnych.

 

Dzięki WMS, firma może monitorować i optymalizować poziom zapasów, przepływ materiałów i procesy logistyczne, co przekłada się na lepsze wyniki produkcyjne i umożliwia efektywne zarządzanie magazynem przy produkcyjnym i całym przedsiębiorstwem.