Od ręcznego do automatycznego zarządzania magazynem. Jak system logifact® WMS usprawnił zarządzanie procesami w magazynie firmy Fanex.

31.05.2023
Magdalena Bryszewska

 

 

Wielu właścicieli firm staje przed wyzwaniem związanym z zarządzaniem magazynem. Przy dużych przepływach magazynowych i zapasach, ręczne zarządzanie procesami logistycznymi staje się niemożliwe. Na szczęście, dostępne są nowoczesne systemy, które ułatwiają zarzadzanie magazynem czyli WMS, system do zarządzania procesami magazynowymi.

 

Na przełomie marca i kwietnia tego roku uruchomiliśmy system klasy WMS w magazynie firmy Fanex. Firma Fanex zajmuje się produkcją wysokogatunkowych sosów, przypraw oraz dodatków gastronomicznych dla szeroko rozumianej branży HoReCa. Skala produkcji i liczba wydawanych produktów dziennie, zmotywowała firmę do poszukania na rynku firmy, która oferuje sprawdzone i profesjonalne rozwiązania klasy WMS.

 

Kluczowym wyzwaniem w tym projekcie było utrzymanie traceabilty, wzrost wydajności w magazynie oraz integracja z systemem Streamsoft. Sam magazyn to powierzchnia prawie 4 tys. metrów kwadratowych, w którym dystrybuuje się prawie 200 000 tys, sztuk produktów dziennie. Przy takiej liczbie produktów wydawanych dziennie, tylko niezawodny i dostosowany do potrzeb firmy system zapewnia płynność, szybkość i niemal całkowitą eliminacje błędów popełnianych przy kompletacji.

 

Szybciej, przejrzyściej, skuteczniej

 

Cały proces: od analizy, konfiguracji topologii, testów i finalnego uruchomienia WMS-a, trwał dziesięć miesięcy, uwzględniając integrację z systemami nadrzędnymi. Już pierwszego dnia działania systemu logifact® WMS wydajność pracy w magazynie znacząca wzrosła poprzez realizację większej ilości zamówień w krótszym czasie. Prosty i czytelny system zdecydowanie ułatwił prace operatorom magazynowym oraz pozwolił na szybsze i łatwiejsze przeprowadzanie inwentaryzacji. Ponadto, system umożliwił wydruk i odczyt etykiet GS1, co przyczyniło się do szybszej i dokładniejszej kontroli nad partiami produkcyjnymi.

 

Na każdym etapie projektu, również w fazie powdrożeniowej, firma Fanex mogła liczyć na  profesjonalizm i pełne wsparcie ze strony ze strony przedstawicieli Logifact-Systems. Wdrożenie systemu logifact® WMS okazało się kluczowe dla poprawy wydajności magazynu oraz obsługi Klienta. Dzięki systemowi, firma Fanex zyskała możliwość śledzenia partii produkcyjnej wraz z historią, zwiększenia wydajności na wejściu i wyjściu, podglądu stanów magazynowych oraz raportów dla kadry zarządzającej.