Rozwiązania logistyczne w magazynie firmy Merkury S.A.

18.06.2019
Agnieszka Chojak

 

Logifact-Systems podpisał umowę z firmą Merkury S.A., która obejmowała opracowanie koncepcji logistycznej Magazynu Dystrybucyjnego zlokalizowanego w Białymstoku.

 

Logifact-Systems podpisał umowę z firmą Merkury S.A., która obejmowała opracowanie koncepcji logistycznej Magazynu Dystrybucyjnego zlokalizowanego w Białymstoku.

Merkury S.A., to rodzinna białostocka firma, która jest dystrybutorem i importerem zdrowej żywności, leków i suplementów diety, kosmetyków i kosmetyków naturalnych. Ma 11 oddziałów w całej Polsce i ponad 3500 produktów w asortymencie. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku i po kilkunastu latach istnienia na rynku, zbudowała sobie pozycje lidera, w zakresie profesjonalnego doradztwa i dystrybucji parafarmaceutyków. Wykorzystując swoje możliwości logistyczne, oferuje również produkty FMCG.

Firma obsługuje około 12 tysięcy podmiotów gospodarczych, w tym wszystkie największe sieci handlowe. Atutem firmy jest posiadanie wygodnego i nowoczesnego narzędzia, którym jest Strefa zakupów eMerkury, czyli łatwy i wygodny system obsługi zamówień. Dynamika i siła firmy tkwi w rodzinnym charakterze, konsekwencji w zarządzaniu oraz szybkiemu reagowaniu na wyzwania rynkowe i potrzeby swoich klientów.

Wdrożenie zaprojektowanych rozwiązań przez Logifact-System, ma na celu zapewnienia prawidłowej i efektywnej obsługi strumienia dystrybuowanych towarów, zapewnienia obsługi logistycznej dla zwiększającego się strumienia zleceń wydania oraz optymalizację i automatyzację procesów w celu minimalizacji zatrudnienia.

Rozwiązania logistyczne uwzględniły również minimalizację powierzchni magazynu poprzez zastosowanie automatyki magazynowej oraz technologii wysokiego składowania towarów.