System WMS w magazynie firmy GastroParts

01.04.2021
Agnieszka Chojak

 

Logifact Systems zakończył z sukcesem projekt dla GastroParts, który obejmował wdrożenie systemu logifact® WMS w magazynie dystrybucyjnym zlokalizowanym w Toruniu.

 

Wdrożony system zarządzania  magazynem, znacznie poprawił obsługę wszystkich procesów logistycznych, w tym umożliwił zaawansowaną kontrolę poprawności realizowanych dostaw oraz zleceń wydania z magazynu, co znacznie usprawniło jakość realizowanych zamówień dla klientów.

 

 

W magazynie dystrybucyjnym GastroParts Sp. Jawna zlokalizowanym w Toruniu, w celu zapewnienia jak największej sprawności pracy, został wdrożony profesjonalny system zarządzania magazynem logifact® WMS.

 

 

Systemem WMS objęte zostały wszystkie procesy logistyczne wykonywane w magazynie, w tym również zaawansowany proces kontroli wyjściowej zleceń realizowanych dla klientów, co znacznie usprawniło jakość przygotowywanych zamówień.

 

 

GastroParts to dystrybutor części zamiennych do profesjonalnych urządzeń gastronomicznych. W ofercie ma ponad 110 tys. części zamiennych do urządzeń 700 europejskich producentów. GastroParts jest liderem branży na rynku krajowym i coraz prężniej rozwija swoją działalność za granicą.

 

Zakresem prac, objęto w pierwszym etapie, opracowanie szczegółowej specyfikacji funkcjonalnej systemu zarządzania magazynem wraz z opracowaniem dokumentacji interfejsów wymiany danych pomiędzy systemem WMS a nadrzędnym systemem zarządzania klasy ERP Subiekt NEXO PRO.

 

W kolejnych etapach prac, zgodnie ze sprawdzoną metodyką wdrożeniową firmy Logifact oraz opracowaną specyfikacją funkcjonalną, przez doświadczonych specjalistów Logifact-Systems, został przygotowany „gotowy pod klucz” system zarządzania magazynem.

 

W trakcie tych prac, z uwagi na bardzo bogatą ofertę części różniących się pomiędzy sobą małymi detalami, została zaimplementowana dedykowana dla tego projektu funkcjonalność wizualnej weryfikacji porcji produktu, która wprowadzona została w kluczowych miejscach procesu na terminalu ręcznym.

 

Funkcjonalność ta pozwala, na wyświetlenie na terminalu mobilnym przez pracownika magazynowego, katalogowego obrazu produktu, który jest przedmiotem wykonywanej przez niego operacji w następujących profilach pracy:

 

 

  • Kontrola wejściowa towaru – przyjmowanie towaru od dostawców zewnętrznych,
  • Profil informacyjny – inwentaryzacja produktu, operacje wewnątrz magazynowe,

  • Realizacja wydań – przygotowanie produktu do wydania dla klienta,

  • KOW – Kontrola wyjściowa – weryfikacja poprawności kompletacji, pakowanie, przygotowanie do wysyłki.

     

 

Wdrożone oprogramowanie do zarządzania magazynem, spełniło wszystkie wymagania klienta, w tym umożliwiło sprawną zaawansowaną kontrolę wraz z optymalizacją procesów magazynowych.

 

Wprowadzone rozwiązania, standardowo dostępne w logifact® WMS oraz dodatkowo przygotowane dedykowane dla tego projektu, usprawniły weryfikację poprawności dostaw oraz znacznie ograniczyły ilość pomyłek przy wysyłce towaru do klientów.