Wdrożenie systemu WMS w magazynie dystrybucyjnym Parfum Company.

11.01.2023
Agnieszka Chojak

 

Kolejne wdrożenie systemu zarządzania magazynem logifact® WMS w magazynie dystrybucyjnym firmy Parfum Company usytuowanym w Zakręcie pod Warszawą.

Wdrożony system WMS usprawnił zarządzanie i skoordynował całą obsługę gospodarki magazynowej w Centrum dystrybucyjnym oraz pozwolił na poprawę wydajności pracy oraz znaczną minimalizację błędów popełnianych przez magazynierów.

 

Parfum Company Sp. z o.o. to największa hurtownia perfum, która współpracuje z firmami w Polsce i za granicą. Firma posiada własne magazyny, w których znajdują się setki tysięcy zapachów znanych światowych firm, dzięki czemu gwarantuje ekspresową dostawę zamówionych perfum.

Szybki i wygodny proces hurtowych zakupów perfum odbywa się poprzez nowoczesną platformę B2B, na której składa się zamówienia oraz pobiera oferty online z aktualnymi stanami magazynu. 

W Magazynie Dystrybucyjnym Parfum Company zlokalizowanym w Zakręcie pod Warszawą, w celu zapewnienia jak największej sprawności pracy został wdrożony system zarządzania magazynem logifact® WMS. Prace rozpoczęły się od opracowania koncepcji systemu zarządzania magazynem, w tym wykonanie specyfikacji funkcjonalnej systemu oraz przygotowanie dokumentacji interfejsów dla potrzeb wymiany danych pomiędzy systemem WMS a systemem ERP Streamsoft Prestiż.

Systemem logifact® WMS objęte zostały wszystkie procesy logistyczne realizowane w magazynie. Szczególnymi cechami tego projektu wdrożeniowego była realizacja procesu kompletacji w antresoli z podziałem na sekcje magazynowe, uzupełnianie strefy kompletacji z palet tylko ilością wymaganą pod realizację danych zleceń wydania oraz specjalna obsługa nadwyżek wykrytych podczas procesu kontroli dostawy.W przypadku tej specjalnej obsługi podczas kontroli, system WMS wymaga, aby nadwyżka została odłożona na osobną jednostkę o dedykowanym typie funkcjonalnym, która w kolejnym kroku trafia do strefy kwarantanny, gdzie towar oczekuje na przesłanie do systemu awiza dostawy z ERP dotyczącego towaru nadwyżkowego. Wdrożone oprogramowanie do zarządzania logifact® WMS spełniło oczekiwania klienta. System umożliwia sprawne zarządzanie magazynem, gwarantuje poprawną koordynację obsługi procesów logistycznych, zapewnia pełną kontrolę nad asortymentem oraz pozwala na szybkie wdrożenie do pracy nowych magazynierów.

Dzięki sprawnemu zarządzaniu, Centrum Dystrybucyjne pracuje w sposób bardziej wydajny z jednoczesną poprawą jakości zamówień realizowanych dla wielu klientów, między innymi poprzez znaczną minimalizację popełnianych błędów przez pracowników magazynowych.