logifact® WMS w magazynie firmy Invena

12.04.2018
Agnieszka Chojak

 

Logifact-Systems podpisała umowę o współpracy ze spółką Invena Log, powołaną do obsługi logistyczno-magazynowej towarów swojej spółki matki Invena S.A.

Logifact-Systems podpisała umowę o współpracy ze spółką Invena Log, powołaną do obsługi logistyczno-magazynowej towarów swojej spółki matki Invena S.A. Firma założona przez znanego na świecie polarnika, Marka Kamińskiego, znana wcześniej pod nazwą Gama San, jest obecnie jednym z największych polskich producentów artykułów instalacyjnych. Plasuje się ponadto w czołówce polskich sprzedawców armatury łazienkowej i kuchennej, urządzeń grzewczych i sanitarnych.

Jednym z najbardziej znanych produktów firmy Invena są wężyki elastyczne w oplocie ze stali nierdzewnej, przeznaczone do podłączania instalacji wodnych. Wężyki Invena wyróżniają się na tle konkurencji, dlatego są jednymi z najczęściej kupowanych tego typu produktów w Polsce.

Na terenie Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej powstało nowoczesne centrum dystrybucyjne, obejmujące magazyn wysokiego składowania oraz zaplecze biurowe o łącznej powierzchni 8 tys. mkw, Inwestycja została zrealizowana w oparciu o najwyższe standardy i w sposób proekologiczny, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Centrum logistyczne będzie obsługiwać przede wszystkim towary firmy Invena, ale docelowo ma być ono dostępne także dla firm zewnętrznych, które zdecydują się na outsourcing usług logistycznych.

Zawarta pomiędzy spółkami umowa obejmuje opracowanie kompleksowego projektu logistycznego nowego centrum a także dostawę i wdrożenie informatycznego systemu zarządzania magazynem logifact® WMS. Na etapie dokonywania wyboru dostawcy szczególne znaczenie miały wnoszone kompetencje projektowe w zakresie logistyki magazynu oraz doświadczenie wdrożeniowe poświadczone posiadanymi referencjami.