WMS w magazynie firmy METAL-FACH Technika Grzewcza

26.04.2021
Agnieszka Chojak

 

Logifact Systems z sukcesem dostarczył i wdrożył system zarządzania magazynem logifact® WMS w magazynach zakładu produkcyjnego firmy METAL-FACH Technika Grzewcza zlokalizowanego w Sokółce.

Wdrożony profesjonalny system WMS usprawnił zarządzanie i skoordynował całą obsługę gospodarki magazynowej oraz pozwolił na sprawne zarządzanie realizacją zamówień dla klientów wraz z poprawą jakości i liczby realizowanych zadań magazynowych.

 

 

Firma METAL-FACH Jacek Kucharewicz postanowiła usprawnić zarządzanie i zapewnić jak najwyższą wydajność w swoich magazynach zlokalizowanych w zakładzie produkcyjnym w Sokółce. W tym celu nawiązała współpracę z Logifact-Systems, z którą podpisała umowę na wdrożenie profesjonalnego systemu klasy WMS.

 

METAL-FACH Technika Grzewcza jest producentem pieców centralnego ogrzewania na biomasę oraz inne paliwa. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Jacka Kucharewicza i istnieje na Polskim rynku od 1989 roku. Produkowane piece spalają różnego rodzaju paliwa, a stosowana automatyka zapewnia wysoki komfort użytkowania. Produkowane kotły spełniają wszystkie kryteria standardów energetycznych, jak i ekologicznego takich jak certyfikaty 5 klasa i EcoDesign. Kotły dostępne są w punktach sprzedaży na terenie całej Polski, Europy, Azji, Skandynawii i Ameryki Południowej.

 

Zawarta Umowa pomiędzy firmami w pierwszym kroku objęła opracowanie koncepcji systemu zarządzania magazynem, w tym wykonanie specyfikacji funkcjonalnej systemu, zdefiniowanie podstawowych raportów i statystyk, zdefiniowanie etykiet i dokumentów oraz przygotowanie dokumentacji interfejsów dla potrzeb wymiany danych pomiędzy systemem WMS a systemem ERP.

Systemem logifact® WMS objęte zostały wszystkie procesy logistyczne wykonywane w magazynach surowców i półfabrykatów, magazynach przy-produkcyjnych, magazynie wyrobów gotowych oraz w buforach wejścia/wyjścia na/z produkcję, usprawniając zarządzanie tymi wszystkimi magazynami.

 

 

 

W ramach wdrożonej standardowej wersji systemu logifact® WMS, dodatkowo rozszerzono kartotekę produktową o dodatkowe specyficzne cechy, umożliwiające śledzenie wskazanych porcji produktów oraz o specyficzne mechanizmy służące do zaburzenia kolejki wydań dla wybranych klientów. Celem wprowadzenia tych mechanizmów, jest umożliwienie dla wskazanych kontrahentów, aby system WMS kierował pracownika do towaru według zasady LIFO, co zabezpiecza potrzebę wydawania najnowszych konstrukcji do odbiorców wymagających takiego specjalnego typu obsługi.

 

Wdrożone oprogramowanie do zarządzania magazynem logifact® WMS spełniło oczekiwania klienta. Proces wdrożenia systemu odniósł pozytywny i zaplanowany efekt, odbył się przy dużym zaangażowaniu obu firm i ścisłej ich współpracy.

 

Wdrożony system umożliwia sprawne zarządzanie wszystkimi magazynami i umożliwia koordynację całej obsługi gospodarki magazynowej. Dodatkowo, pozwala na pełne śledzenie produkowanych i magazynowych wyrobów oraz prawidłową realizację procedur operacyjnych, zapewniając właściwy przebieg zdefiniowanych procesów logistycznych. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i lepszej koordynacji tych działań, magazyny pracują w sposób zoptymalizowany, efektywniejszy i bardziej wydajny z jednoczesną poprawą jakości zamówień realizowanych dla klientów.